Изба-читальня

Розмови на різні теми
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#426

Непрочитане повідомлення moose »

Бенні Зіффер написав захоплений огляд Kниг Якова, перекладенux Міріам Беренштейн, для ізраєльської щоденної газети "Га-Арец". Заголовок статті порівнює Книги з Маркесовим "Сто років самотності!"
Вкладення
101835778_2865803083548310_5083684713596452864_o.jpg
101985659_2865803246881627_7938383728164732928_o.png
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#427

Непрочитане повідомлення moose »

Щоденні ритуали: так працюють митці

1946 року український філолог Ігор Шевченко після прочитання роману «Колгосп Тварин» написав листа його автору з проханням надати дозвіл на український переклад: «Ваша книга настільки мене зачепила, що я переказав її вголос нашим біженцям у таборі. Їм дуже сподобалося. Ми хочемо перекласти та розповсюдити цей твір серед людей».
Одного дня 1947 року в окупаційній зоні на заході Німеччини американська військова поліція зупинила дивний вантаж: тисяча щойно надрукованих примірників книги незрозумілою американцям мовою. Поліціянтам пояснювали, що книжки прямують до таборів переміщених осіб (на той час у них налічувалося майже 120 тисяч українських біженців). Однак американці перенаправили літературу представникам радянських репатріаційних комісій. Ті не довго думаючи зарахували книгу до пропаганди та конфіскували весь вантаж. На щастя, це був лише додатковий наклад, й основну частину — дві тисячі примірників, надрукованих у видавництві «Прометей» у Німеччині — вдалося розповсюдити.

Це був перший переклад іноземною мовою (виконаний Іваном Чернятинським) нового твору британського письменника Джорджа Орвелла «Колгосп Тварин» — казки-повісті, яка згодом принесла йому світове визнання. Орвеллу було приємно довідатися про нових шанувальників його творчості, і він схвалив переклад, відмовившись водночас від авторського гонорару. До українського видання письменник також особисто написав передмову (це єдиний переклад книги з унікальною авторською передмовою):

«Я отримав прохання написати передмову для перекладу «Animal Farm» українською мовою. Я добре свідомий того, що пишу для читачів, про яких нічого не знаю, та й вони, мабуть, ніколи не мали нагоди довідатись про мене. Від мене, мабуть, чекають, щоб я розповів у цій передмові, як появився мій «Колгосп Тварин». Перед цим мені доведеться сказати дещо про себе та про події, що крізь них я дійшов до моїх політичних поглядів».

Вцілілі примірники ще довго передавалися з рук у руки в радянській окупаційній зоні, а також дісталися й України, незважаючи на смертельну небезпеку репресій сталінського режиму. Видання 1947 року й понині вважається знаковою демонстрацією потужності орвеловського слова, яке послужило промінням надії для репресованих українців.

25 червня 2020 року виповнюється 117 років з дня народження Джорджа Орвелла (справжнє ім’я — Ерік Артур Блер) — англійського новеліста, есеїста, журналіста та критика. Його роботи, найяскравішими з яких є повість «Колгосп тварин» (1945) і роман «Тисяча дев’ятсот вісімдесят четвертий» (1949), насичені темами соціальної несправедливості та заперечення тоталітаризму. Багато висловів Орвелла стали неологізмами: Великий Брат, поліція думок, новомова, дводумство, проли, думкозлочин та ін.

У книзі «Щоденні ритуали: так працюють митці» український читач матиме змогу познайомитися з Орвеллом, коли той тільки починав письменницьку кар’єру. Як йому вдавалося викручуватися з типової для молодого письменника життєвої скрути і браку часу — читайте незабаром в українському перекладі збірки оповідань про творчі звички та побут видатних людей: https://dailyritualsbook.hultso.com/

На світлинi: обкладинка та перші сторінки українського видання «Колгоспу Тварин» 1947-го року.



Від себе ще хочу додати що книга сьогодні актуальна як ніколи, в тваринних персонажах можна побачити укр політиків.
Вкладення
106000739_174325784095214_5461105358787665871_o.jpg
106023708_174325824095210_251665326664703684_o.jpg
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
jra7
слухач
Пости в темі: 37
Повідомлень: 608
З нами з: 27 грудня 2023, 10:22
Подякував: 163 разів
Подякували: 99 разів

Re: Изба-читальня

#428

Непрочитане повідомлення jra7 »

І чим вона актуальна для нас , як у нас немає сьогодні тоталітарного режиму ?!
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#429

Непрочитане повідомлення moose »

jra7 писав:І чим вона актуальна для нас , як у нас немає сьогодні тоталітарного режиму ?!
Бо звірі нарешті прогнали ненависних зажерлих хазяїв і почали життя по новому.

Насправді хоч в Україні далеко не тоталітаризм, але свині, собаки, вівці і навіть кінь в наявності є, та і той же ж Сніжок...
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#430

Непрочитане повідомлення moose »

Любов цю, сильнішу, ніж потяг до вульв,
Плекай у душі незникому.
Вірджінію-штат, як Вірджінію Вулф,
Люби. І люби - Оклахому!..
Вкладення
118626010_10222940369007228_3675684055358535159_o.jpg
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#431

Непрочитане повідомлення moose »

Чудова збірка молодих львівських письменників 30х років. Подих живої історії. Богдан Нижнаківський, Зенон Тарнавський, Анатоль Курдидик, Ярослав Курдидик, Василь Гірний, Іван Чернява, Василь Ткачук, Володислав Ковальчук.

Між іншим можна трохи зорієнтуватися яким Львів був до приходу савєцкого ігілаасвабадітєлями. І хоч поляки особливо з Кресів були досить агресивні в своєму націоналізмі і гнітили інших націй щосили, з єтімі ніхто не зрівнявся б...
Вкладення
118851693_3695826323784279_9133972614274763585_o.jpg
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#432

Непрочитане повідомлення moose »

Переможці конкурсу Форуму Книговидавців що відбувається зараз у Львові.
Абетка Нарбута (Видавець Олександр Савчук, Харків) отримала Гранпрі!

https://zaxid.net/ogoloshenna_peremozht ... d_n1507822
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#433

Непрочитане повідомлення moose »

Менутка реклами - дарніцкій народний суд заборонив розповсюджувати книгу Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без дозволу Медведчука. Дарницький райсуд заборонив продаж книги Кіпіані про Стуса та зобов'язав видалити з неї інформацію про Медведчука.

Y серпні 2019 року лідер партії "Опозиційна платформа - За життя" і кум президента pосії Віктор Медведчук подав до суду на журналіста Вахтанга Кіпіані. Медведчук вимагав заборонити продаж у будь-якій формі і на будь-якій території примірників цієї книги.

https://lb.ua/culture/2020/10/19/468381 ... odazh.html
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
valeriy vanzha
ветеран
Пости в темі: 3
Повідомлень: 2504
З нами з: 06 квітня 2011, 21:50
Звідки: Полтава
Подякував: 7156 разів
Подякували: 1965 разів
Вік: 69

Re: Изба-читальня

#434

Непрочитане повідомлення valeriy vanzha »

Суд еще не закончен, так что заборонять что-то пока преждевременно.
Да собственно оно ему (Медведчуку) никак не поможет - он в дерьме по самые уши, это только в орде могут думать что он тут может претендовать на какое политическое будущее.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#435

Непрочитане повідомлення moose »

valeriy vanzha писав:Суд еще не закончен, так что заборонять что-то пока преждевременно.
Да собственно оно ему (Медведчуку) никак не поможет - он в дерьме по самые уши, это только в орде могут думать что он тут может претендовать на какое политическое будущее.
Але рекламу зробив! Маю книжку ще з перших сигналів про її шкідливість для пересічних соціал-демократів, до читання ніяк не доходило. Тепер мушу прочитати...
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
valeriy vanzha
ветеран
Пости в темі: 3
Повідомлень: 2504
З нами з: 06 квітня 2011, 21:50
Звідки: Полтава
Подякував: 7156 разів
Подякували: 1965 разів
Вік: 69

Re: Изба-читальня

#436

Непрочитане повідомлення valeriy vanzha »

Сегодня в новостях смотрел книга пока продается, уже куплено больше 20 тыс.
Добавлю - сегодня раскупили весь тираж тот что оставался, реклама (от Медведчука) помогла. И будут еще печатать.
Аватар користувача
valeriy vanzha
ветеран
Пости в темі: 3
Повідомлень: 2504
З нами з: 06 квітня 2011, 21:50
Звідки: Полтава
Подякував: 7156 разів
Подякували: 1965 разів
Вік: 69

Re: Изба-читальня

#437

Непрочитане повідомлення valeriy vanzha »

Еще на эту тему, вот не устаю повторять - не реформированная судебно-силовая система не даст Украине стать европейской державой, и вина тут в значительной мере на Порошенко.
А теперь по теме:
Знайомтеся, це - суддя Марина Заставенко, яка сьогодні заборонила згадувати Медведчука у книжці Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса". І фактично наклала арешт на нереалізований тираж книжки. Це - перший випадок цензури української книги в незалежній Україні, ще й про Василя Стуса.
Так от, Марина Заставенко - суддя з Донецька, яку в 2017 році хотіли звільнити за зв'язки з так званою "ДНР". До переведення в Київ Марина Заставенко працювала у суді Макіївки Донецької області.
У 2016 році СБУ звернулася до Вищої кваліфікаційної комісії суддів і вказала, у Марини Заставенко є майно на тимчасово окупованих територіях і вона систематично їздить туди-сюди. Малоймовірно, що суддя може їздити в ОРДЛО без гарантій безпеки.
ВККС спочатку відкрила дисципінарну справу, але потім відмовилась звільняти суддю Заставенко.
Отака в нас судова система і державна безпека.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#438

Непрочитане повідомлення moose »

Ворохтаріум, цікава невимушена розмова.

Особливо сподобались рефлексії на тему тєрзаній народа донбасса. Єдність і боротьба протилежностей в романі Гессе Гра в Бісер, страждання і визволення.
А також те, як люди, культури Сходу і Заходу різняться, чим. Якось, якимось дивним чином, перегукується з монологами форуму.


Пану борцеві за Лема було б цікаво напевно, що є такий проєкт

https://cityofliterature.lviv.ua/portfo ... eminarium/

і саме в цих розмовах я про нього дізнавсь. І ще заохота почитати останніх праць Лема про патріотизм, про Інтернет, про зміст життя.

Показати текст
Б: — Але з вашого дозволу, ще два слова про Гессе. Точніше, про вибір. Щоб переконати Ореста в актуальності «Гри в бісер». Ми тут, мабуть, усі троє поділяємо той від Просвітництва і Канта погляд на свободу як можливість вільного вибору, правда? Це питання свободи і водночас питання моральності. Людина відрізняється від худобини тим, що свідомо робить вибір, а отже, відповідає за нього. Тому вона і є моральною істотою. Або аморальною, але такою, що підпадає під моральну оцінку. Де у людини забирають право вибору, там зникає й поняття моралі. Не можна судити того, хто у своїх діях не має вибору. Але, з другого боку, вибір — це й одне з найбільших людських проклять. Вибравши одне, ти автоматично вбиваєш усі інші варіанти. І Гессе про це пише під час світової війни. Про те, що брутальний зовнішній світ без рафінованої Касталії, тобто якогось культуросховища, остаточно здичавіє. А Касталія без зовнішнього світу взагалі не зможе існувати. Розумієте, що виходить? Для загального балансу потрібні ці крайнощі — і світ, і Касталія. Але окрема людина мусить зробити вибір на користь чогось одного, Кнехт не може і покинути Касталію, і залишитися в ній. І це прокляття як зворотний бік свободи людина мусить усвідомити і нести на собі, нести прокляття відповідальності за власний вибір. А не поводитися, як ті загадкові істоти, які хочуть, щоби їм дуло ввів якнайглибше Путін, а пенсію платила Україна.
Вкладення
122191477_3836344016399175_2199323707024471066_o.jpg
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
jra7
слухач
Пости в темі: 37
Повідомлень: 608
З нами з: 27 грудня 2023, 10:22
Подякував: 163 разів
Подякували: 99 разів

Re: Изба-читальня

#439

Непрочитане повідомлення jra7 »

moose писав:Ворохтаріум, цікава невимушена розмова.

Особливо сподобались рефлексії на тему тєрзаній народа донбасса. Єдність і боротьба протилежностей в романі Гессе Гра в Бісер, страждання і визволення.
А також те, як люди, культури Сходу і Заходу різняться, чим. Якось, якимось дивним чином, перегукується з монологами форуму.


Пану борцеві за Лема також було б цікаво напевно, що є такий проєкт

https://cityofliterature.lviv.ua/portfo ... eminarium/

і саме в цих розмовах я про нього дізнавсь. І ще заохота почитати останніх праць Лема про патріотизм, про Інтернет, про зміст життя.

Показати текст
Б: — Але з вашого дозволу, ще два слова про Гессе. Точніше, про вибір. Щоб переконати Ореста в актуальності «Гри в бісер». Ми тут, мабуть, усі троє поділяємо той від Просвітництва і Канта погляд на свободу як можливість вільного вибору, правда? Це питання свободи і водночас питання моральності. Людина відрізняється від худобини тим, що свідомо робить вибір, а отже, відповідає за нього. Тому вона і є моральною істотою. Або аморальною, але такою, що підпадає під моральну оцінку. Де у людини забирають право вибору, там зникає й поняття моралі. Не можна судити того, хто у своїх діях не має вибору. Але, з другого боку, вибір — це й одне з найбільших людських проклять. Вибравши одне, ти автоматично вбиваєш усі інші варіанти. І Гессе про це пише під час світової війни. Про те, що брутальний зовнішній світ без рафінованої Касталії, тобто якогось культуросховища, остаточно здичавіє. А Касталія без зовнішнього світу взагалі не зможе існувати. Розумієте, що виходить? Для загального балансу потрібні ці крайнощі — і світ, і Касталія. Але окрема людина мусить зробити вибір на користь чогось одного, Кнехт не може і покинути Касталію, і залишитися в ній. І це прокляття як зворотний бік свободи людина мусить усвідомити і нести на собі, нести прокляття відповідальності за власний вибір. А не поводитися, як ті загадкові істоти, які хочуть, щоби їм дуло ввів якнайглибше Путін, а пенсію платила Україна.
" Бісер" тре ще прочитати , щоб розуміти про що дядьки балакають , а книжка непроста тай товстомонотонна, більш до вподоби "Степовий вовк" ! Андруховича не люблю , бо як на мене висмоктані з пальця, дуже з натягом у нього інтелектуальні розмірковування . (" 12 обручів")
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#440

Непрочитане повідомлення moose »

jra7 писав: " Бісер" тре ще прочитати , щоб розуміти про що дядьки балакають , а книжка непроста тай товстомонотонна, більш до вподоби "Степовий вовк" !

O! Там якраз є таке
Показати текст
— А в чому привабливість «Гри в бісер»? Бо зовні ніби така нуда.

А: — Те саме запитав мене один убивця в Сокальській колонії, сам з Луганська. Він сказав: «От Ви, пане Андрухович, згадуєте Гессе, то, мабуть, Ви його любите? Я сам дуже люблю “Степового вовка”, я його навіть три або чотири рази читав. Але чому мені ніколи не йде “Гра в бісер"? От не можу її читати — і все!».

Б: — Для мене «Гра в бісер» йде в парі з «Доктором Фаустусом» Манна. Така дуже в’язка, повільна оповідь…

А: — Умоглядна річ. Дуже умоглядна. Сконструйована. Під час світової війни він пише щось таке, розраховане на вічність. Це своєрідне позерство, демонстративність така, нарочитість. Але великий майстер, безумовно. Неймовірно красиві картини, доведена до вже не знаю якого рафінаду мовно-стилістична оболонка. Ну й переклад Євгена Поповича, звісно, конгеніальний. Дуже стильна річ. Коли я того разу повернувся зі Сокальської колонії, ми з тобою перетнулись у Львові. Я тобі, Оресте, про той випадок відразу розповів, і ти дуже легко знайшов відповідь для того рецидивіста, шанувальника «Степового вовка». Мовляв, «Степовий вовк» його захоплює, бо це як маніфест індивідуалізму. Та й сам той убивця — такий по-своєму степовий вовк. А «Гра в бісер» — якась Касталія, утопія. І як ти ту утопію будеш втюхувати людині, яка правду-матку в жизні спізнала краще за всіх у своєму Луганську? Яка там Касталія в біса?
А Бойченко - це перекладач "У нас, в Аушвіці", доречі. І тут є як він її перекладав. І взагалі...
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
jra7
слухач
Пости в темі: 37
Повідомлень: 608
З нами з: 27 грудня 2023, 10:22
Подякував: 163 разів
Подякували: 99 разів

Re: Изба-читальня

#441

Непрочитане повідомлення jra7 »

"А «Гра в бісер» — якась Касталія, утопія. І як ти ту утопію будеш втюхувати людині, яка правду-матку в жизні спізнала краще за всіх у своєму Луганську? Яка там Касталія в біса?"


Ги-ги-ги ! Ось такі "умозаключения" від Андруховича і не сприймаю ! Мені бісер може також не зайшов, а я не зек , і не з Луганська !
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#442

Непрочитане повідомлення moose »

jra7 писав:"

Ги-ги-ги ! Ось такі "умозаключения" від Андруховича і не сприймаю
То від Друля.
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
jra7
слухач
Пости в темі: 37
Повідомлень: 608
З нами з: 27 грудня 2023, 10:22
Подякував: 163 разів
Подякували: 99 разів

Re: Изба-читальня

#443

Непрочитане повідомлення jra7 »

moose писав:
То від Друля.
Там є від Андруховича ------ ти дуже легко знайшов відповідь ! Вони однакові ! :rolleyes:
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#444

Непрочитане повідомлення moose »

Я є те що я їм.
Показати текст
Що їв Пол Пот, поки кілька мільйонів камбоджійців помирали від голоду? Чи правда, що Іді Амін куштував людську плоть? І чому Фідель Кастро був одержимий коровою Убре Бланка, яка стала символом кубинської Революції? Це не кулінарна книжка, хоча деякі рецепти ви тут знайдете. Це спогади з перших уст про життя, сповнене страху, любові й ненависті під тиранією.
https://uk.wikipedia.org/wiki/Як_нагодувати_диктатора
Вкладення
Screen Shot 2020-11-22 at 10.19.14.png
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#445

Непрочитане повідомлення moose »

Читаючи за Пол Пота, можна зробити висновок шо ці кампучійці дісно їбануті на всю голову папуаси, їх мільйонами убивали різними способами, а ше по завєтам ільїча морили голодом в виховальчих цілях, а вони продовжують вірити що це все амриканці, в'єтнам, міравая закуліса, родшильди/рєптілоїди і інші, а їх Товариш Матрас є святий і невинний. Дета це перетинається з якоюсь частиною гомосовєтукісів. Апасні люди, ці червоні, кхмери чи болєє другіє....
Показати текст
Згадую теж Пол Пота.
Ти запитуєш, брате, чи могло це між нами піти інакше. Я не розумію такого питання. Пішло найкраще, як тільки могло. Чимало років я могла щодня дивитись, як він сміється; слухати, як він жартує. Я могла для нього готувати. Цього насправді дуже багато.
Ти запитуєш, чи я його любила.
Після всього, що ти від мене почув, сам собі відповіси: чи можна було його не любити?
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#446

Непрочитане повідомлення moose »

Вчора ввечорі Канадський Інстутут вивчення України проводив зустріч наживо з Енн Епплбум. Ось так вона повідомила що Red Famine: Stalin's War on Ukraine буде перекладено російською, якщо в кого язікавіє труднасті то скоро можна буде читати. Сподіваюся що на рассії книжку занесуть до списку екстремістських.
Вкладення
img120_106.jpg
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#447

Непрочитане повідомлення moose »

ketil bjørnstad, The River
Показати текст
Я стою перед стелажем з платівками, дивлюся на Діну Ліпатті. Молоде обличчя. Фото зроблене, мабуть, перед самою його смертю від раку. О, тепер я знаю, яка музика пасуватиме до нинішнього моменту. «Ісусе, моє уповання», транскрипція для клавіру Майри Гесс хоралу кантати Баха 147. Знаменитий запис п’ятдесятих років. Я ставлю платівку. Дивовижно, але поганий звук запису лише посилює емоційне враження. Неймовірно чуттєве виконання. Максимально приглушений звук, мовби піаніст уже неживий. Музика примар прославляє життя...

...чи знав Діну Ліпатті, виконуючи цей твір, що вже невиліковно хворий, що йому судилося померти молодим. Хай там як, а грає твір уже мрець. Ще грає для нас. Переселення душ завдяки новітнім технологіям. Великі дива, яким ми вже й не дивуємося. Я не зводжу очей з голки, яка ковзає вініловими ритвинками. Чорні кола — то відтиски людського життя. Якщо платівка звучить сорок хвилин, думаю я, то це сорок хвилин життя Діну Ліпатті. Через багато років після його смерті я стою в літньому маєтку Фростів у Сьорланні, далеко на півночі Європи, і слухаю, ким був Діну Ліпатті, ким він прагнув бути саме в ці хвилини. Я не можу відчитати його думки, але не міг би й навіть тоді, коли він ще жив. І все ж логічно, з подивом думаю я, заворожено слухаючи звуки фортепіано, що думки теж можуть трансформуватися у схожий спосіб...

Діну Ліпатті грає, мовби він ще живий.
Вкладення
kb.jpg
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#448

Непрочитане повідомлення moose »

І це далеко не сучасність. 1969.

“Сан-Франциско — Місто-Нудьга. Коледж хіба зачинять. Таке враження, що от-от війна почнеться. Навколо самі варвари. З обох боків. Весна — час розпилювати сльозогінний газ. Кожен тупо переконаний, що має рацію саме він. Я так розумію, що наші чорношкірі друзі хочуть, аби я вивчала обрядові танці диких племен Африки та ритуальне обрізання дівчат, а не поетів-романтиків. Поезія доби романтизму недоречна, чув? Викладачі нічим не ліпші, такі самі. З обох боків. Освіта тхне нафталіном. Я тепер навіть не можу потусити в студентському містечку. А якщо таки туди потрапиш, одразу підбіжить зо два десятки фанатиків, вимагаючи віддати твоє невинне біле тіло Джаґаннатху, і кожен матиме інші аргументи. Хай що б ти зробив — ти зрадник свого покоління. ”

Ірвін Шоу. “Вечір у Візантії.”

https://starylev.com.ua/vechir-u-vizantiyi
Вкладення
vechir_u_vizantii_cover_3d_png.png
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#449

Непрочитане повідомлення moose »

Вільнюський покер - важка і місцями огидна книжка. Складна сюжетна лінія скоріше на відчуттях ніж на оповіданні, шикарні рефлексії на тему совєцкої окупації Литви і совєского устрою. Думаю що це найкраще що я читав останнім часом і безумовно найкраще що є перекладено з литовської.

Вільнюський покер - це назва джазового концерту, який зіграв батько автора з присвятою йому ж. Скоріш за все це був фрі джаз, відбувсь нелегально в одній Вільнюсській церкві, яку совєти перетворили на вінзавод по розливу шмурдяка. Опис концерту просто неймовірний, метафізичний ізеотеричний.

https://starylev.com.ua/vilnyuskyy-poker
Вкладення
vilniuskuy_poker_cover_3d.png
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 168
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Изба-читальня

#450

Непрочитане повідомлення moose »

Світ очима штучного інтелекту, нова книжка Казуо Ішуґуро. Трохи навить як фантастика.

Klara and The Sun.

Клара - це людиноподібний пристрій, призначенням якого є товариство підліткові.
Про книжку я почув як улюблена Крістіан Аманпур розмoвляла з Ішуґуро в своїй програмі.
Тема видалась цікавою і актуальною. Книжка написана легкою мовою, приємно читається.
Вкладення
157117528_4198462406853999_141160925951466356_n.jpg
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Відповісти

Повернутись до “Розмови та тусня audiogarret”