Филармоническое и акустическое

Обговорення музичних стилів, гуртів, виконавців, альбомів тощо
Аватар користувача
Sergiy
ветеран
Пости в темі: 89
Повідомлень: 3223
З нами з: 19 січня 2018, 15:30
Звідки: Kyiv
Подякував: 5035 разів
Подякували: 5159 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#151

Непрочитане повідомлення Sergiy »

"До українських скрипалів злагоджено приєднуються провідні скрипалі світу Ілля Бондаренко та молоді скрипалі, які перебувають в Україні, грають в унісон українську народну пісню з 94 скрипальами з 29 країн світу..."


https://welcometoma.com/ukrainian-violi ... e71e2xDc88
Раз мы все теперь президенты, значит больше никто не лох!
Аватар користувача
Sergiy
ветеран
Пости в темі: 89
Повідомлень: 3223
З нами з: 19 січня 2018, 15:30
Звідки: Kyiv
Подякував: 5035 разів
Подякували: 5159 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#152

Непрочитане повідомлення Sergiy »

От з опери вибув боєць... Хоч і з балетної трупи, а все ж опера... Нещодавно актриса з "Молодого театру" київського, за подібних же обставин загинула. https://zaxid.net/vid_rosiyskih_obstril ... zfrNgiZIHQ
Раз мы все теперь президенты, значит больше никто не лох!
Аватар користувача
yahennadiy
ветеран
Пости в темі: 35
Повідомлень: 2021
З нами з: 13 вересня 2014, 07:50
Звідки: Кривий Ріг
Подякував: 2286 разів
Подякували: 2409 разів
Вік: 61

Re: Филармоническое и акустическое

#153

Непрочитане повідомлення yahennadiy »

У Харкові 26 березня розпочався традиційний фестиваль класичної музики KharkivMusicFest-2022. Церемонія відкриття та концерти відбулися у бомбосховищі. Про це повідомив голова Харківської ОВ Олег Синегубов та організатори фестивалю.
"Вже місяць живемо під постійними обстрілами окупантів, але, незважаючи на це, ми не зневірилися. Сьогоднішній символічний KharkivMusicFest цьому доказ. Дякую організаторам за те, що повернули харків'ян хоч на кілька годин до звичного життя з рідними, з усмішками, з мистецтвом" , – Написав Синєгубов.
Музиканти провели два концерти – у метро та у підвалі одного з харківських бізнес-центрів.
https://kharkivmusicfest.com/
https://news.liga.net/ua/politics/video ... sche-video
Нація є об’єднанням на ментальних засадах. Відповідно, Нація це спільне минуле, культурна традиція, побутові практики, мова, освіта, армія...
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 83
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#154

Непрочитане повідомлення moose »

Такий Сільвестров

My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
Sergiy
ветеран
Пости в темі: 89
Повідомлень: 3223
З нами з: 19 січня 2018, 15:30
Звідки: Kyiv
Подякував: 5035 разів
Подякували: 5159 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#155

Непрочитане повідомлення Sergiy »

Мнда... Російська культура була-була, але знову це нічого нікому не дало. Знову криваві обісратушки. Бо культура в імперії російській - це щось на кшталт фінтіфлюшечки, якою можна пишатися як ракетами чи могутністю царя. Причепив її собі на ватнічєк, ну і ок.
Вкладення
277334040_5689735297709063_348219979507204667_n.jpg
Раз мы все теперь президенты, значит больше никто не лох!
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 83
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#156

Непрочитане повідомлення moose »

Sergiy писав:Мнда... Російська культура була-була, але знову це нічого нікому не дало. Знову криваві обісратушки. Бо культура в імперії російській - це щось на кшталт фінтіфлюшечки, якою можна пишатися як ракетами чи могутністю царя. Причепив її собі на ватнічєк, ну і ок.
Ну так, на сьогодні Сільвестров є недостатньо радикальний. Мені дуже шкода що він був на концерті імені цієї продажної тварюки штанмаєра.

https://www.bundespraesident.de/SharedD ... niker.html

На початку та в кінці концерту Берлінська філармонія зіграла твір українського композитора Валентина Сильвестрова, який був присутній. Зараз він проживає в Берліні після того, як йому довелося втекти з Києва. Крім того, російський піаніст Євген Кісін виконав полонез Фредеріка Шопена та разом із учасниками Берлінської філармонії дві частини з фортепіанного тріо Дмитра Шостаковича. Російський баритон Родіон Погосов заспівав арію князя Єлецького із заключної сцени другої дії опери Петра Ілліча Чайковського «Пікова дама».
Показати текст
Zu Beginn und zum Abschluss des Konzerts spielten die Berliner Philharmoniker jeweils ein Stück des ukrainischen Komponisten Valentin Silvestrov, der anwesend war. Er lebt im Moment in Berlin, nachdem er aus Kiew flüchten musste. Außerdem spielte der russische Pianist Evgeny Kissin eine Polonaise von Frédéric Chopin sowie gemeinsam mit Mitgliedern der Berliner Philharmoniker zwei Sätze aus einem Klaviertrio von Dmitri Schostakowitsch. Der russische Bariton Rodion Pogossov sang die Arie des Fürsten Jeletzki aus der Schlussszene des zweiten Aktes von Peter Iljitsch Tschaikowskys Oper "Pique Dame".
Вкладення
277225832_2804102159890459_6231034738737194682_n.jpg
276306042_2804101703223838_1543429357575904542_n.jpg
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
Sergiy
ветеран
Пости в темі: 89
Повідомлень: 3223
З нами з: 19 січня 2018, 15:30
Звідки: Kyiv
Подякував: 5035 разів
Подякували: 5159 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#157

Непрочитане повідомлення Sergiy »

Далеко ж він втік. А міг би дати концерти у себе в країні. Люди б були дуже вдячні у такий час... Бо той Штайнмаєр з російськими виконавцями - товариство якесь потойбічне. Цікаво, чи був фуршет? Трохи газованої нафти, ікра. Було б дуже органічно.
Раз мы все теперь президенты, значит больше никто не лох!
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 83
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#158

Непрочитане повідомлення moose »

Sergiy писав:Далеко ж він втік. А міг би дати концерти у себе в країні. Люди б були дуже вдячні у такий час... Бо той Штайнмаєр з російськими виконавцями - товариство якесь потойбічне. Цікаво, чи був фуршет? Трохи газованої нафти, ікра. Було б дуже органічно.
Сподіваюся що ще дасть, бо він і так найкращий. Але не він дасть а Камерний хор Київ. Я вже квитки купив (насправді квитків немає, але концерт буде і я неодмінно піду)
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 83
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#159

Непрочитане повідомлення moose »

Сьогодні був на концерті в нашій сільській церкві Данського Патріархату, в якому співає падружка. Всім відомо що в данській мові шиплячих немає, а зато є багато пом'якшень. Але якщо докласти зусиль, то хор співатиме Алелуя а не Альїлуїа. Так ось, співали фрагменти Укр Сл Божої Леонтовича, збирали пожертви на фонд Збережи Україну. Співали чудовою укр мовою, яких би це зусиль їм не кошттувало. Я аж розплакавсь... Добре вона їх научила.
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
Sergiy
ветеран
Пости в темі: 89
Повідомлень: 3223
З нами з: 19 січня 2018, 15:30
Звідки: Kyiv
Подякував: 5035 разів
Подякували: 5159 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#160

Непрочитане повідомлення Sergiy »

Слушний заклик. І фоточка просто казкова. Хто має аудиторію європейську, варто ознайомити.

Natali Sokolenko
3 год ·
Друзі, хто виїхав до Парижа і Мілана - треба затролити цю суку із бази "Миротворця" і не допустити її концертів - анна нетребко, оперна співачка, яка фотографувалася із царьовим, давала гроші цьому терористу-недоумку, тепер "засудила" війну і хоче відновити гастролі Європі. А ще вона 2006 р отримала громадянство Австрії і їй як виняток дозволили залишити російський паспорт також.
нетребко завжди була ватницею. Їй ще багато треба сказати і зробити, щоби отримати право знову виходити на європейські сцени. Наразі вона на своєму сайті продає квитки на травень 2022 в Мілан і Париж - тре зупиняти
Вкладення
277518709_5037019643002741_8996126756303516792_n.jpg
Раз мы все теперь президенты, значит больше никто не лох!
Аватар користувача
dukua
ветеран
Пости в темі: 3
Повідомлень: 6532
З нами з: 20 червня 2012, 07:22
Звідки: HMB
Подякував: 3797 разів
Подякували: 8063 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#161

Непрочитане повідомлення dukua »

Затроллить правдой - не помешает. Но мир а курсе ее дел. Метрополитен Опера в Нью-Йорке посылает ее нах неспроста, они все видят.

https://www.theguardian.com/music/2022/ ... -met-opera
Expectation bias is very real, and nobody is immune.
Аватар користувача
Sergiy
ветеран
Пости в темі: 89
Повідомлень: 3223
З нами з: 19 січня 2018, 15:30
Звідки: Kyiv
Подякував: 5035 разів
Подякували: 5159 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#162

Непрочитане повідомлення Sergiy »

Світ музичний великий. Якщо в неї є австрійський паспорт, може десь і пролізти. Тому "полірувати" таких митців - святе діло.
Раз мы все теперь президенты, значит больше никто не лох!
Аватар користувача
yahennadiy
ветеран
Пости в темі: 35
Повідомлень: 2021
З нами з: 13 вересня 2014, 07:50
Звідки: Кривий Ріг
Подякував: 2286 разів
Подякували: 2409 разів
Вік: 61

Re: Филармоническое и акустическое

#163

Непрочитане повідомлення yahennadiy »

Є моменти у житті, коли не приймати рішення та не займати позицію стає не можливим. Любов Морозова. Журналістка, музичний критик, чудовий музикант, гарна жінка. Цілком слушна думка. Почитайте. :hi:
https://lb.ua/culture/2022/04/04/512217 ... antsi.html

"...Категорична позиція українських митців щодо відмови у будь-якій співпраці з росіянами та виконання російських творів у найближчий час лише зміцниться. Натомість європейський менеджмент, швидше за все, навряд чи колись погодиться повністю «кенселити» російську культуру. Отож, рано чи пізно кожному з українських митців за кордоном доведеться вибирати, з ким він. Вдягнути вишиванку на Чайковського не вийде."

P.S. До відносто недавнього часу я залишав для себе "відносно не зовсім московитських" композиторів. Таких як Рахманінов (частково), вибірково Стравінський, обмежено Чайковський. Ну, ще пару творів інших композиторів. Все інше багато років тому було "знищено". З початку війни якось не до музики зовсім. Але, пару тижнів тому, дійшли руки й до цих залишків. Можливо, колись... Втім, точно не скоро.
Нація є об’єднанням на ментальних засадах. Відповідно, Нація це спільне минуле, культурна традиція, побутові практики, мова, освіта, армія...
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 83
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#164

Непрочитане повідомлення moose »

yahennadiy писав:Є моменти у житті, коли не приймати рішення та не займати позицію стає не можливим. Любов Морозова. Журналістка, музичний критик, чудовий музикант, гарна жінка. Цілком слушна думка. Почитайте. :hi:
https://lb.ua/culture/2022/04/04/512217 ... antsi.html

"...Категорична позиція українських митців щодо відмови у будь-якій співпраці з росіянами та виконання російських творів у найближчий час лише зміцниться. Натомість європейський менеджмент, швидше за все, навряд чи колись погодиться повністю «кенселити» російську культуру. Отож, рано чи пізно кожному з українських митців за кордоном доведеться вибирати, з ким він. Вдягнути вишиванку на Чайковського не вийде."

P.S. До відносто недавнього часу я залишав для себе "відносно не зовсім московитських" композиторів. Таких як Рахманінов (частково), вибірково Стравінський, обмежено Чайковський. Ну, ще пару творів інших композиторів. Все інше багато років тому було "знищено". З початку війни якось не до музики зовсім. Але, пару тижнів тому, дійшли руки й до цих залишків. Можливо, колись... Втім, точно не скоро.

Я вже посваривсь з другом за цюю Линів. Там наспрваді по афіші пів Львівської Опери в Болоньї має бути. Дати роботу нашим артистам в такий складний час - це геройство. А цей цілий коBчех тупо збрехав в своїй заяві що вона набрала кацапів на виставу. І так, Чайковський - укр композитор за муз стилем. Третя сторона балету Лускунчик - це суцільні укр народні пісні. Від кацапської музичної традиції в Чайковсьного ноль.


Мені Линів неприємна, але як я був в Опері на Новорічному Галаконцерті ще до корони і до війHи, то вона диригувала Скорика Гуцульську Рапсодію. Мушу сказати що вона є видатний диригент, Леді Наполеон. Я би її боявсь якби був першою скрипкою.
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
yahennadiy
ветеран
Пости в темі: 35
Повідомлень: 2021
З нами з: 13 вересня 2014, 07:50
Звідки: Кривий Ріг
Подякував: 2286 разів
Подякували: 2409 разів
Вік: 61

Re: Филармоническое и акустическое

#165

Непрочитане повідомлення yahennadiy »

moose писав:... І так, Чайковський - укр композитор за муз стилем. Третя сторона балету Лускунчик - це суцільні укр народні пісні. Від кацапської музичної традиції в Чайковсьного ноль....
Я згоден. Тому й мав декілька його творів. Фортепіанний концерт, наприклад. Але ж, куди подіти 1812? Це ж просто сором. Він же ж точно розумів, що він робить, коли писав це. Не міг не розуміти. Приймати участь у тому, щоб з повної ганьби та абсолютної поразки робити "велику перемогу" та частину "величи" московії. Іноді один постидний вчинок може перекреслити все добре, що зроблене за довге життя. Я дуже довго домовлявся із собою, робив вигляд, що я не бачу цього... Можливо, колись я й послухаю перший концерт у виконанні Van Cliburn. А може й ні... Втім, це моя особиста позиція.
Нація є об’єднанням на ментальних засадах. Відповідно, Нація це спільне минуле, культурна традиція, побутові практики, мова, освіта, армія...
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 83
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#166

Непрочитане повідомлення moose »

yahennadiy писав: Я згоден. Тому й мав декілька його творів. Фортепіанний концерт, наприклад. Але ж, куди подіти 1812? Це ж просто сором. Він же ж точно розумів, що він робить, коли писав це. Не міг не розуміти. Приймати участь у тому, щоб з повної ганьби та абсолютної поразки робити "велику перемогу" та частину "величи" московії.
А шо, дали грошей ось він і написав.

Але я не про те, я про Линів, я їй звичайно що не заздрю зараз. Будь-який навіть натяк на русскую культуру зараз міцно асоціюється з Бучою. Ще тижні два тому можна було на дещо закрити очі, зараз вже ні. А постановка робиться не тиждень. Не знаю. Добре що є Daniel Hope, вони з Ботвіновим записали класний диск Music for Ukraine. Піду до нього на концерт з нашими футболістами в четвер.
Вкладення
Screenshot 2022-04-04 at 21.49.16.png
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
yahennadiy
ветеран
Пости в темі: 35
Повідомлень: 2021
З нами з: 13 вересня 2014, 07:50
Звідки: Кривий Ріг
Подякував: 2286 разів
Подякували: 2409 разів
Вік: 61

Re: Филармоническое и акустическое

#167

Непрочитане повідомлення yahennadiy »

Так, не позаздриш. А пара кацапів (кацапок) у складі солістів на Іоланту є. Karkacheva, Ogii, наприклад. Така ложка дьогтю. Я зовсім нічого про них не знаю. Тому й казати нічого поганого не можу... Це я не в якості опонування вам. Зовсім ні. :hi:
Нація є об’єднанням на ментальних засадах. Відповідно, Нація це спільне минуле, культурна традиція, побутові практики, мова, освіта, армія...
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 83
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#168

Непрочитане повідомлення moose »

Большой малєнькій цєатр, Зє Маскав Таймс
Вкладення
277570720_10158312814021744_2065825139524088537_n.jpg
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 83
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#169

Непрочитане повідомлення moose »

yahennadiy писав:Так, не позаздриш. А пара кацапів (кацапок) у складі солістів на Іоланту є. Karkacheva, Ogii, наприклад. Така ложка дьогтю. Я зовсім нічого про них не знаю. Тому й казати нічого поганого не можу... Це я не в якості опонування вам. Зовсім ні. :hi:
Походу в пані диригента спинка заболіла, але молодець!
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
yahennadiy
ветеран
Пости в темі: 35
Повідомлень: 2021
З нами з: 13 вересня 2014, 07:50
Звідки: Кривий Ріг
Подякував: 2286 разів
Подякували: 2409 разів
Вік: 61

Re: Филармоническое и акустическое

#170

Непрочитане повідомлення yahennadiy »

moose писав:Походу в пані диригента спинка заболіла, але молодець!
Ага. Захворіла. Бідося.
Показати текст
"A causa di una lombalgia acuta sopravvenuta durante le prove, la Direttrice musicale del Teatro Comunale di Bologna Oksana Lyniv non potrà essere sul podio per l’opera Iolanta di Pëtr Il’ič Čajkovskij, proposta in forma di concerto il 7 e il 9 aprile. A sostituirla è chiamato il direttore d’orchestra Michael Güttler, recentemente ospite di prestigiose realtà musicali come il Festival di Glyndebourne, l’Opéra di Parigi e il Teatro Real di Madrid".
https://www.tcbo.it/eventi/iolanta-stag ... EKEALw_wcB
Нація є об’єднанням на ментальних засадах. Відповідно, Нація це спільне минуле, культурна традиція, побутові практики, мова, освіта, армія...
Аватар користувача
voevoda
учасник
Пости в темі: 3
Повідомлень: 259
З нами з: 10 червня 2017, 09:59
Звідки: Киев
Подякував: 84 разів
Подякували: 194 разів

Re: Филармоническое и акустическое

#171

Непрочитане повідомлення voevoda »

moose писав: ..Від кацапської музичної традиції в Чайковсьного ноль.
Я б не був таким категоричним. Ось, наприклад, якщо взяти 4-ту симфонію, то там легко знаходимо разухабисту "во полє берьозка стояла" та і в інших творах кацапским духом сильно штиняє.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 83
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#172

Непрочитане повідомлення moose »

Вже як Березі можна на скелі Довбуша хвастатися який він там, то і я похвастаюся. Був на концерті Денієля Гопа, в рамках фестивалю чотирьох, що організували наші футболісти. Він був позаминулого року на фестивалі Одеса Класікс на запрошення пана Ботвінова. Я мріяв приїхати але не вийшло через чортову корону. Ну і зараз з Ботвіновим вони трохи концертували і навіть диск записали в честь брортьби України з русскофашистскими загарбниками. Але концерт був без Ботвінова, натомість був інший піаніст-віртуоз, Максім Ландо з верхнього Квінса. Піаніст трохи напружив бо якби він кар'єру зробив по фестивалях на расії. Я вже навить хтів не піти. Але в його фейсбучку є допис де він грає на концерті з підтримки України, то я розслабивсь. Грали якісь короткі пісеньки в дуеті в першій частині. В другій - кульмінація, Шоссон. Фно, соліст - віртуоз і стрyнний квартет. Три в одному, суцільний кайф від зіграності квартету і майстерності солістів. Балдьожний концерт.

PROGRAM
GEORGES ENESCU (1881-1955)
Impromptu Concertante for violin og klaver
CESAR FRANCK (1822-1890)
Sonate for violin og klaver

- PAUSE -
ERNEST CHAUSSON (1855-1899)
Koncert for violin, klaver og strygekvartet


ps фото тирені з Danish String Quartet Series of Four.
Вкладення
277820728_10159895348809603_5768517194443009604_n.jpg
278100267_10159895348554603_3523109585581329967_n.jpg
278062134_10159895347364603_1170719189185898018_n.jpg
278043561_10159895347319603_7031171389373170331_n.jpg
Востаннє редагувалось 11 квітня 2022, 19:09 користувачем moose, всього редагувалось 1 раз.
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
moose
ветеран
Пости в темі: 83
Повідомлень: 10221
З нами з: 15 грудня 2010, 14:32
Подякував: 10026 разів
Подякували: 9932 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#173

Непрочитане повідомлення moose »

Proof Maxim Lando
Вкладення
Screenshot 2022-04-11 at 19.07.05.png
My friends are toys. I make them. It's a hobby.
Аватар користувача
Sergiy
ветеран
Пости в темі: 89
Повідомлень: 3223
З нами з: 19 січня 2018, 15:30
Звідки: Kyiv
Подякував: 5035 разів
Подякували: 5159 разів
Вік: 53

Re: Филармоническое и акустическое

#174

Непрочитане повідомлення Sergiy »

Про згаданого музиканта з Донецька кілька днів тому писали у соцмережах.



Денис Казанский
55 хв ·
В Донецкой Филармонии обманом мобилизовали в так называемую «армию ДНР» всех музыкантов. Людей пригласили якобы для съемок сюжета на ТВ, а на месте объявили, что они будут отправлены на фронт. Далее их без всякой подготовки бросили в Мариуполь, где фактически использовали в качестве приманки для выявления огневых точек «Азова». Некоторые музыканты уже погибли. В частности, известный джазовый исполнитель Николай Звягинцев.
В соцсетях у людей шок, даже любители Россиюшки понимают, что музыкантов просто безжалостно отправили на мясо (см. скрины комментариев).
Надеюсь, теперь все, кто ходил на "референдум" в 2014 году и требовал "республику" теперь довольны.
Раз мы все теперь президенты, значит больше никто не лох!
Аватар користувача
yahennadiy
ветеран
Пости в темі: 35
Повідомлень: 2021
З нами з: 13 вересня 2014, 07:50
Звідки: Кривий Ріг
Подякував: 2286 разів
Подякували: 2409 разів
Вік: 61

Re: Филармоническое и акустическое

#175

Непрочитане повідомлення yahennadiy »

Музика Прадо
"Іспанцям вдалося навіть такій драматичній події, як саміт НАТО воєнного часу, надати атмосферу тієї особливої ​​елегантності, значення якої розуміють у країнах, чиї мешканці звикли жити в інтер'єрах великої культури та історії.
Інтер'єр музею Прадо – саме такий. Я часто згадую прогулянки його залами, у яких кожне полотно – океан. Можна гуляти Мадридом, а можна – Прадо з обов'язковим візитом у музей Тіссен-Борнеміса, який знаходиться по сусідству. Але це, звичайно, якщо вистачить сил та емоцій.
І це будуть різні прогулянки. Мадрид – клекотливий і яскравий, зі своїми бурхливими площами та вулицями, які оживають уночі. І Прадо – цілий світ великих творінь, які зачаровують тебе і ставлять перед вічним вибором: з ким залишитися цього разу, в кого затриматися? Веласкес, Рембрандт, Ель Греко чи Гоя? Чи все ж таки Рібера?
З того, як люди дивляться на картини, з того, як вони слухають музику, можна зрозуміти, які вони. При великому витворі мистецтва набагато важче грати, ніж перед телевізійними камерами. Ось чому ця вечеря лідерів країн НАТО в Прадо – справжній рентген. Уважний спостерігач точно зрозуміє, хто перед ним. І для мене кожен кадр цієї екскурсії світових лідерів – справжній скарб і як для відвідувача Прадо, і як для політичного аналітика. Зізнаюся, що я навіть із якимось задоволенням спостерігав за тим, як Борис Джонсон утік від своїх колег і подався розглядати картини. Те, що для голови британського уряду Рубенс усе ще цікавіший за Байдена чи Макрона, – точний доказ того, що людського у ньому більше, ніж політичного. А коли політик залишається людиною, він виявляється здатним до емпатії. Можливо, саме тому Джонсон, який завжди з такою точністю і навіть цинізмом прораховував свої дії на британській політичній сцені, виявився таким щирим і шаленим прихильником України в її боротьбі зі злом. Втім, якщо ти розумієш Гою, то ненавидітимеш і зневажатимеш Путіна. Тут прямий зв'язок.
І, звичайно, те, що під склепіннями Прадо звучала музика Березовського та Скорика – це щось для мене зовсім неймовірне. Звісно, ​​шкода, що саме війна стала поштовхом до того, щоб лідери цивілізованого світу почули нашу музику саме тут, у цьому музеї, на тлі цих великих картин. І все-таки вони все одно не могли не зустрітися – Прадо і Скорик.
Це була довга подорож. Насправді – крізь століття. По бездоріжжю брехні та заперечення. Нашими дорогами, на яких не було нас. Залами, у яких звучала чужа музика – або ж наша, яку тільки називали чужою, як у випадку із Березовським. І все ж таки ми дійшли, і все ж таки наші музиканти грають у цих залах, і все ж таки неподалік полотен Веласкеса та Гої звучить дорога для кожного з нас мелодія.
Залишилося тільки пройти через палаючий степ, ухилитися від ракет, вижити і сказати собі: ось ми і вдома."
Віталій Портников 03.07.2022
https://zbruc.eu/node/112381?fbclid=IwA ... LyxIKpOJEw

Чи є сенс тут щось коментувати? :)
Нація є об’єднанням на ментальних засадах. Відповідно, Нація це спільне минуле, культурна традиція, побутові практики, мова, освіта, армія...
Відповісти

Повернутись до “Музика”